2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tredjepartslogistik 3PL till Förbrukningshjälpmedel i hemmet
Beskrivning: SLSO har i uppdrag att bedriva verksamhet som säkerställer att patienter med behov av förbrukningshjälpmedel får dessa levererade hem. Förbrukningshjälpmedel förskrivs av vårdpersonal som bedömt att patienten har behov av just denna specifika produkt. Leverans av rätt produkt, i rätt tid, till rätt patient. Denna upphandling omfattar logistiktjänsten, innefattande lagerhållning, leverans till patient och hantering av returer. Förbrukningshjälpmedlen indelas i följande områden: Inkontinens, Kompression, Förband och sårvård, Diabetes, Näringspreparat.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60161000 Pakettransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125458:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63120000 Lagring och magasinering