222438-2021 - ÄndringSverige-Karlstad: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av spol- och torkbidé till vård- och omsorg (SoL och LSS)
Referensnummer: VON/2021:75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av dusch- och torkbidé till vård- och omsorg (SoL och LSS) till Karlstads kommuns kunder/brukare