222439-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Skyltar och liknande föremål
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plåt- och plastskyltar
Referensnummer: KS 2022/01444-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44423400 Skyltar och liknande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för Plåt- och plastskyltar, uppdelat i 3 avtalsområden.
Avtalsområden:
1) Byggskyltar - Hänvisningsskyltar (invändiga och utvändiga)
2) Vepor och banderoller (invändiga och utvändiga)
3) Fordonsdekor
Köparen avser att teckna avtal med en (1) leverantör per del, detta under förutsättning att så många kvalificerade anbud inkommer.
Anbudsgivare har möjlighet att lämna anbud på ett (1) eller fler av delområdena, vilket innebär att en (1) leverantör kan tilldelas avtal för fler än ett (1) delområde.
Varje del utgör en separat upphandling som utvärderas och tilldelas var för sig.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområden: