Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugning centrum
Referensnummer: TN 2020/00077-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar slamsugning av ca 2 900 st. brunnar som är belägna på park- och gatumark i de centrala och norra delarna av Västerås tätort samt i Skultuna
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90400000 Avloppshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen