222585-2022 - ResultatSverige-Malmö: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferens- och möteslokaler
Referensnummer: 21/00650
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konferens- och möteslokaler
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55100000 Hotelltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar konferenstjänster, grupprum och förtäring samt för de som så erbjuder - övernattning, för VA SYD.
Upphandlingen är uppdelad i sex (6) separata delområden.