Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundforum på Försäkringskassans webbportal
Referensnummer: FK 2021/006316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan upphandlar ett kundforum som tjänst. Tjänsten ska ligga inbäddat integrerad på myndighetens hemsida. Syftet med kundforumet är att möjliggöra för medborgare att ställa frågor till handläggare i allmänna frågor och erhålla svar i tjänsten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster, 72400000 Internettjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen