2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nydalaskolan – Rivning och nybyggnad
Beskrivning: Ny- och ombyggnad av Nydalaskolan Objektet omfattar nybyggnad för skolverksamhet (ca 3920 m2), nybyggnad av idrottshall (ca 1400 m2), ombyggnad/upprustning av skolgård (ca 10 670m2) samt ombyggnad och underhållsarbete i befintliga skolbyggnader (ca 3550 m2). Entreprenadform: GE
Intern identifierare: Pnr 9067
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Nydalaskolan – Rivning och nybyggnad Pnr 9067