2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildning i "Jämställdhet, Genus och Ledarskap" samt "Jämställdhet, Jämlikhet och Mångfald"
Beskrivning: JGL - Jämställdhet Genus Ledarskap - är en ledarskapsutbildning med fokus på jämställdhet och genus. Utbildningen följer en fastställd kursplan, genomförs av certifierade handledare, bygger på en vetenskaplig grund och är kvalitetssäkrad. Leverantören ska även hålla utbildningar för medarbetare i grupp med fokus på Jämställdhet, Jämlikhet och Mångfald (JJM). Upphandlingen/avtalet omfattar även uppdrag och leveranser för Nationellt cybersäkerhetscenter, (NCSC). NCSC har, på uppdrag av regeringen, inrättats gemensamt av Försvarets radioanstalt, Försvarsmakten, Myndigheten för samhällsskydd och beredskap samt Säkerhetspolisen. Arbetet vid NCSC bedrivs i nära samverkan med Försvarets materielverk, Polismyndigheten och Post- och telestyrelsen. Förutom för Försvarets radioanstalt omfattar upphandlingen/avtalet inte myndigheterna enskilt utan endast den gemensamma verksamheten som myndigheterna bedriver inom ramen för NCSC. Ska-krav och utvärdering (där även priser lämnas) finns tillgängliga när du väljer "Hämta och bevaka denna upphandling" och därefter "Lämna anbud".
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100963:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning