222744-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning
BeskrivningVinterväghållning i Holmsund/Obbola och Sävar/Täfteå. Uppdraget avser plogning, halkbekämpning GC, isrivning och efterarbeten samt halkbekämpning gata.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSävar, Täfteå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127093:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning, 34143000 Fordon för vinterväghållning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelHolmsund, Obbola
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127093:Lot:2