2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kassetter till syntesmoduler
Beskrivning: Denna upphandling avser förbrukningsavtal på singel och duo-kassetter för produktion av [18F]flouro-2-deoxy-D-glucose (FDG) på FASTlab syntesmodul (tillverkare GE HealthCare) för leverans till avdelningen för sjukhusfysik, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Intern identifierare: MT2026-0019/26RS149
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000