222818-2018 - ResultatSverige-Båstad: Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vård och Omsorgsboende i Förslöv
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av vård och omsorgsboende i Förslöv 48 lägenheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211340 Byggnation av flerfamiljshus, 45211341 Byggnation av lägenheter, 45215213 Byggnation av vårdhem, 45236000 Markanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen