222829-2017 - ÄndringSverige-Malmö: Rörmokeriarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MKB Ramavtal Relining.
Referensnummer: 2017MKB-69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45330000 Rörmokeriarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal avser totalentreprenad av reliningsuppdrag inom MKB:s samtliga fastigheter. Uppdragen omfattar bl.a. infodring/relining av befintliga vertikala stamledningar, horisontella fördelningsledningar till våtenenhet och grenledningar till kök, badrum och golvbrunn (inom badrum och gästtoalett) samt kompletta ledningssystem för rörinfordring av dag- och spillvattenledningssystem.