Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projekteringsuppdrag inom projekt Täby Park
Referensnummer: SBN 2018/626-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består i att vid avrop fylla beställarens behov av tekniska konsulttjänster inom mark-och anläggningsprojektering för utredningar, förprojektering av detaljplaneområden samt projektering av markahandlingar till förfrågningsunderlag.
Konsultuppdrag som avropas enligt detta ramavtal kommer att tilldelas genom rangordning eller förnyad konkurrensutsättning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen