222947-2021 - ResultatSverige-Linköping: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
CRM-system
Referensnummer: 19/85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nytt CRM-system gällande vår ärendehantering.
Omfattning
Uppdraget omfattar komplett leverans av produkten som driftas i B miljö, Produkten ska därför levereras som en On-premise lösning.
Produkt enligt kravspecifikation/ska-krav inklusive dokumentation
Tjänster som fordras vid drifttagning av produkten, såsom projektledning för leverantörens åtagande, migrering och konfigurering av befintlig data och tester.
Utbildning av användare
Integrationer mot andra system
Support och felrättning av produkten
Vidmakthålla så att produkten klarar av omvärldskraven på vidareutveckling och uppgraderingar av IT-miljön
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48445000 Programvara för kundhantering, 48800000 Informationssystem och servrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen