2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sotningstjänster Österåker/Vaxholm
Beskrivning: Upphandlingen omfattar sotningstjänster i Österåker och Vasholms kommun vilka utgör ett sotningsdistrikt. Med sotningstjänster menas tjänster avseende rengöring (sotning) och brandskyddskontroll av objekt som omfattas av lagen (2003:773) om skydd mot olyckor (LSO)
Intern identifierare: 3099/2025
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90915000 Ugns- och skorstenssotning
Ytterligare klassificering (cpv): 75251110 Brandskyddstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000