223002-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förbrukningsvaror av papper – Tilläggsupphandling Papper- och plastvaror, SLL760
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTilläggsupphandling Papper- och plastvaror, SLL760
BeskrivningUpphandling avseende pappers- och plastvaror för Region Stockholms verksamheter. Inkluderar bla förkläden, tamponger, kartonger, förlossningspool, påsar mm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33772000 Förbrukningsvaror av papper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129369:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 19520000 Plastprodukter, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 22992000 Handgjort papper eller kartong, 30197610 Kartongpapper och -papp, 44617100 Kartonger, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33700000 Hygienartiklar, 33770000 Sanitetspapper