Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kioskverksamhet häktet Jönköping
Referensnummer: 2018-12431
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55330000 Kafeteriaverksamhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvårdens häkte i Jönköping har 45 platser. Vid häktet finns en kioskverksamhet som Kriminalvården nu söker utförare till. Uppdraget består i att 2 dagar/vecka ca 2 tim/tillfälle bedriva kiosk till häktets klienter. Kiosken omsatte under 2017 ca 500000 SEK.
Information om upphandlingen.
Beskrivning av upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster, 55900000 Detaljhandelstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen