2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss - Snöröjning och halkbekämpning, leveransavtal
Beskrivning: Inför kommande upphandling av leveransavtal för snöröjning och halkbekämpning inom Futurum fastigheter i Örebro AB:s fastighetsbestånd välkomnas presumtiva anbudsgivare och övriga intressenter att inkomma med synpunkter och medskick på en remissversion av förfrågningsunderlaget. Frågor, svar och granskningssynpunkter på denna externa remiss lämnas skriftligen via Tendsign, dock senast måndag 22 april 2024.
Intern identifierare: DIA.2024.11
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning