See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Karteringstjänster
Beskrivning: Utföra översvämningskarteringar av vattendrag, kustområden eller av skyfall, enligt MSBs specifikationer i programvarufamiljen MIKE (såsom MIKE+ Rivers, MIKE HYDRO River, MIKE 11, MIKE 21, MIKE FLOOD) för 1D- och 2D-beräkningar. Justeringar (uppdatering, korrigering, kalibrering, komplettering av ingående karteringsunderlag etc.) av befintliga karteringar, såväl för hel befintlig modell som för specifika delar, samt uppdatering av eventuell rapport.
Intern identifierare: 23/143
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering
Ytterligare klassificering (cpv): 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del