223086-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Telekommunikationstjänster – Konsulttjänster inom Teleteknik för järnväg och väg genom Dynamiskt inköpssystem (DIS)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulttjänster inom Teleteknik för järnväg och väg genom Dynamiskt inköpssystem (DIS)
BeskrivningUppdragen innebär att bistå med stöd till Trafikverket i form av stöd vid utredningar, besiktningar, bygg- och driftverksamhet, tekniskt expertstöd, löpande verksamhet, hantering och framtagande av dokumentation, beräkningar inom Teleteknik. Det kan även omfatta arbeten för att förändra befintliga funktioner i styrsystem i anläggningar.
Intern identifierareKOM-417462
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsulttjänster inom Teleteknik för järnväg och väg genom Dynamiskt inköpssystem (DIS)