Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Generalkonsult ny förskola
Referensnummer: U-020-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71315200 Byggkonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser generalkonsultuppdrag för uppförande av ny förskola.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader, 71314100 Tjänster på elområdet, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen