223094-2021 - ResultatSverige-Härnösand: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grundläggande Psykoterapiutbildning inom KBT
Referensnummer: 20RS8411
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillhandahållande av grundläggande psykoterapiutbildning inom KBT motsvarande 45 högskolepoäng.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av en uppdragsutbildning: Grundläggande psykoterapiutbildning med inriktning kognitiv beteendeterapi (KBT) och viss orientering i andra evidensbaserade och aktuella terapimetoder enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen