Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulttjänster- arkitekt
Referensnummer: 21/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Herrljunga kommun upphandlar härmed ramavtal för tekniska konsulter inom området arkitekt.
Upphandlingen omfattar konsultuppdrag som kan bestå av projekteringsuppdrag och tekniska utredningar. Uppdragen är tänkta att stödja beställaren vid genomförande av ny- och om- byggnadsprojekt av byggnader, samt projekt för fastighetsunderhåll och fastighetsförvaltning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen