223118-2019 - ResultatSverige-Lund: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Drift Malmö
Referensnummer: 1801669
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar drift och underhåll av utemiljön mm. kring Region Skånes fastigheter på, Skånes Universitetsjukhus, SUS i Malmö och Victoriagårdens område i Malmö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03451000 Växter, 03451200 Blomlökar, 03451300 Buskar, 45000000 Anläggningsarbete, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen