Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridiska tjänster
Referensnummer: 319/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsultstöd avseende juridisk kompetens inom företagets verksamhetsområde. Uppdragen kan omfatta rättsutredningar, rådgivning, möten samt att företräda Sysav i mål, ärenden och förhandlingar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71319000 Sakkunnig juridisk hjälp, 79111000 Juridisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen