223171-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Musikinstrument och delar till dessa
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikutrustning
Referensnummer: UH-2017-509
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37300000 Musikinstrument och delar till dessa
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings, Norrköpings, Finspångs och Söderköpings kommuner inbjuder ert företag att lämna anbud på rubricerad upphandling i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1: Akustiska pianon och flyglar inkl. specifika tillbehör
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37300000 Musikinstrument och delar till dessa, 50860000 Reparation och underhåll av musikinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2: Förstärkare, el-piano, gitarr, bas inkl. specifika tillbehör
Del nr: 2
Område 3: Slagverksinstrument inkl. specifika tillbehör
Del nr: 3
Område 4: Stråkinstrument inkl. specifika tillbehör
Del nr: 4
Område 5: Blåsinstrument inkl. specifika tillbehör
Del nr: 5
Område 6: Studio och PA-utrustning inkl. specifika tillbehör
Del nr: 6