Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter Sivik och Hogenäs
Referensnummer: 19/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Rambo AB inbjuder till att inkomma med anbud på transporter från/till bolagets avfallsanläggningar Sivik respektive Hogenäs enligt detta upphandlingsdokument med ärendenummer UH-19-3
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 90510000 Avfallshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen