223176-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Taxiresor, turbundna och enstaka för barn och vuxna
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTaxiresor, turbundna och enstaka för barn och vuxna
BeskrivningSigtuna kommun avser att upphandla persontransport med taxi för vuxna och barn. Turbundna resor, övriga tillkommande resor och tjänstemannaresor med taxi. Välkommen att lämna anbud.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98817:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60000000 Transporter (utom avfallstransport)