223234-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Skrivpapper
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Kontorspapper och Kuvert
Referensnummer: V 2023/889
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30197620 Skrivpapper
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds universitet avser upphandla avtal för leverans av vitt och färgat kontorspapper i ett flertal olika format, som A4, A3 och rullar mm, samt kuvert.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30197600 Förädlat papper och kartong, 30197630 Tryckpapper, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 30199230 Kuvert
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen