223243-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skogstjänster – Röjningstjänster Skog
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRöjningstjänster Skog
BeskrivningRöjningstjänster avser röjningsarbete inkl. hyggesrensning, underväxtröjning samt framkörning/utkörning av material till avlägg.
Intern identifierareKLF 2024/723
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77200000 Skogstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45111220 Röjning av ris och buskar, 77211300 Trädröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRöjningstjänster Skog