223272-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Cirkulationstvätt och hyra av textilier för vård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCirkulationstvätt och hyra av textilier för vård
BeskrivningUpphandlingen avser cirkulationstvätt och hyra av textilier som primärt används inom vård och omsorg.
Intern identifierare617/23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 33199000 Sjukvårdskläder, 39512000 Sänglinne
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000