223291-2018 - ResultatSverige-Spånga: Musikinstrument och delar till dessa
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal för musikinstrument och tillbehör.
Referensnummer: 2.6/2723/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37300000 Musikinstrument och delar till dessa
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar musikinstrument, och tillbehör till dessa, till Kulturskolan. Upphandlingen är indelad i fem (5) anbudsområden, fördelade enligt nedan.
1. Stråkinstrument,
2. Träblåsinstrument,
3. Bleckblåsinstrument,
4. Stränginstrument, slagverksinstrument, malletinstrument, inklusive utrustning till ljud och PA,
5. Klaviaturinstrument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Stråkinstrument samt tillbehör och utrustning till dessa instrument.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37300000 Musikinstrument och delar till dessa, 37310000 Musikinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsområde 1 omfattar stråkinstrument samt tillbehör och utrustning till dessa instrument.
Träblåsinstrument samt tillbehör och utrustning till dessa instrument.
Del nr: 2
Anbudsområde 2 omfattar träblåsinstrument samt tillbehör och utrustning till dessa instrument.
Bleckblåsinstrument samt tillbehör och utrustning till dessa instrument.
Del nr: 3
Anbudsområde 3 omfattar bleckblåsinstrument samt tillbehör och utrustning till dessa instrument.
Stränginstrument, slagverksinstrument, malletinstrument, inklusive utrustning till ljud och PA
Del nr: 4
Anbudsområde 4 omfattar tillhandahållande av stränginstrument, slagverksinstrument, malletinstrument.
Samt tillbehör och utrustning till dessa instrument inklusive utrustning till ljud och PA.
Klaviaturinstrument samt tillbehör och utrustning till dessa instrument.
Del nr: 5
Anbudsområde 5 omfattar tillhandahållande av klaviaturinstrument samt tillbehör och utrustning till dessa instrument.