2. Förfarande
Förfarande
Titel: Produktion av officiell statistik om sjötrafik
Beskrivning: Produktion av officiell statistik om sjötrafik för undersökningsår 2025 och 2026 med option på förlängning för åren 2027 och 2028
Intern identifierare: Sta 2023/24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Ytterligare klassificering (cpv): 79330000 Statistiktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandling av produktion av officiell statistik om sjötrafik