223309-2022 - ResultatSverige-Malmö: Anläggningsarbeten för broar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bro Kaj Uppgrundning 3333/3425/9500
Referensnummer: 21/209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45221100 Anläggningsarbeten för broar
II.1.4.
Kort beskrivning
Anläggning av bro, renovering av kaj, samt uppgrundning av Södra Varvsbassängen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45221110 Byggnation av bro, 45221111 Byggnation av vägbro, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar, 45236000 Markanläggning, 45241100 Anläggningsarbeten för kajer, 45262300 Betongarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen