Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddat boende
Referensnummer: SOCN 2023-00008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av skyddat boende till Nacka kommun. Upphandlingen är uppdelad inom olika anbudsområden med olika inriktningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 6
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 6
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets eller ramavtalets varaktighet Start: 02/10/2023Slut: 01/10/2027
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6