223392-2018 - ResultatSverige-Hällefors: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolmoduler
Referensnummer: KS 18/00065
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsinbjudan.
Ni inbjuds härmed att, i enlighet med förfrågningsunderlaget, lämna anbud på hyra av skolmoduler.
Anbud lämnas elektroniskt via Visma TendSign och ska innehålla samtliga uppgifter och dokument som efterfrågas.
Anbud ska vara upphandlande myndighet tillhanda senast 23.3.2018.
Avtals och hyrestiden är 60 månader.
Förfrågningsunderlaget bygger på allmänna bestämmelser för byggnads-, anläggnings- och reparationsentreprenader, AB 04.
Välkomna med Era anbud!
Mikael Pulkkinen.
Samhällsstrateg.
Hällefors kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44211000 Monteringshus, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer, 45223820 Prefabricerade delar och komponenter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen