223398-2023 - PlaneringSverige-Norrköping: Skyddsskor
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Leverantörsinbjudan för skydds- och arbetsskor
Referensnummer: 23-02321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18830000 Skyddsskor
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantörsinbjudan för skydds- och arbetsskor som ska användas för Sjöfartsverkets, Kustbevakningen och Tullverkets personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18800000 Skodon, 18832000 Specialskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI - Inbjudan till presentation av Skydds- och yrkesskor för Sjöfartsverket, Kustbevakningen och Tullverkets personal.