223424-2019 - ResultatSverige-Järfälla: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av bostad med särskild service enligt lagen om stöd och service till vissa funktionshindrade, LSS (LOU)
Referensnummer: Son 2018/178
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Drift av bostad med särskilt stöd, Sångvägen 6 D, nb; Sångvägen 6 D, 1tr; Sångvägen 60; Snapphanevägen 2; Vasavägen 74 samt Ulvsättra gruppbostad på Termovägen 90.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen