223426-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Catering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vardagsrepresentation
Referensnummer: V-2019-0238
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH går nu ut i ramavtalsupphandling av vardagsrepresentation (fika. lunch, enklare catering) för vart och ett av KTH:s campus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55523000 Catering för övriga företag eller övriga institutioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen