223438-2023 - ResultatSverige-Sölvesborg: Maskindiskmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel, torkmedel, rengöringsmedel samt service
Referensnummer: KSKLK 2022/202
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39831210 Maskindiskmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Maskindiskmedel, torkmedel, rengöringsmedel samt service till Sölvesborgs, Olofströms, Karlshamns, Ronneby och Karlskrona kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39800000 Rengörings- och polermedel, 39830000 Rengöringsmedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen