2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nyproduktion flerbostadshus Lindome C - Samverkan
Beskrivning: Upphandling avseende rivning samt nyproduktion av flerbostadshus i Lindome centrum, Annestorp 24:4. Projektet ska genomförs som totalentreprenad med samverkan. Projektet i Lindome C är ett av flera demoprojekt i Återhus 3.0.
Intern identifierare: 26/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus, 45211300 Byggnation av bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000