See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Jord till yrkesodling
Beskrivning: Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ett Ramavtal med en (1) leverantör avseende leveranser av jord till yrkesodling. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Linköping kommuns upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14212400 Jord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105941:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter