223512-2021 - ResultatSverige-Karlstad: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörentreprenad utbyten
Referensnummer: EN-753
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbyte och renovering av fjärrvärmecentraler i Karlstadstätort. Service- och underhållsarbeten på fjärrvärmecentraler.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byte av 20-25 st centraler per år.