223539-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Elskåp
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Apparatskåp
Referensnummer: MSVAB-2018-00106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44211200 Elskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillverkning och leverans av apparatskåp för tryckstegrings- och avloppspumpsstationer enligt specifikationer/ritningar i bilagorna 1-7, 9-14 och 18-24. Totala antalet apparatskåp som efterfrågas kommer under avtalstiden att uppgå till:
• Apparatskåp för LTA-stationer – ca 100 st.
• Apparatskåp för tryckstegringsstationer – ca 20 st.
• Apparatskåp för avloppspumpstationer – ca 20 st.
• Apparatskåp för högreservoarer – ca 5 st.
• Apparatskåp för telefonlås – ca 5 st.
• Kabelskåp för flödesmätare – ca 5 st.
Ritningarna och antalet apparatskåp komma att förändras under avtalsperioden, detta innebär ingen förpliktelse för beställaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen