223542-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – NBE2601 Norrbotniabanan- Järnvägsterass samt broar Gryssjön - Bygdeå
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNBE2601 Norrbotniabanan- Järnvägsterass samt broar Gryssjön - Bygdeå
BeskrivningMark -och anläggningsentreprenad Gryssjön-Bygdeå Cirka 14 km markanläggning för 5 st järnvägsbroar, 3 st vägbroar samt 2 st ekodukter, utförandeentreprenad.
Intern identifierareKOM-411721
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNBE2601 Norrbotniabanan- Järnvägsterass samt broar Gryssjön - Bygdeå