223560-2024 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Myndighetsbesiktningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMyndighetsbesiktningar
BeskrivningNyköpings kommuns behov av löpande myndighetsbesiktningar i enlighet med de samlade upphandlingsdokumenten. Leverantören åtar sig ett helhetsansvar att genomföra kontinuerliga myndighetsbesiktningar av Beställarens angivna anläggningar/objekt omfattande följande besiktningsområden OVK, Motordrivna anordningar, Sprinkler, Lekplatser och Trycksatta anordningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOVK
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:86556:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner