2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utrustning för verifiering av antibiotikaresistenta bakterier
Beskrivning: Västra Götalandsregionen (VGR) inbjuder er att lämna anbud avseende utrustning för verifiering av antibiotikaresistenta bakterier genom snabbtest av bakteriekolonier. Upphandlingen inkluderar även reagens för analys av MRSA, VRE m fl. Upphandlingen omfattar totalt tre (3) utrustningar med tillhörande förbrukning/reagens ( MRSA, VRE m fl.) samt service och support.
Intern identifierare: RS 2023-04686
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal