2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggservice
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för Byggservice i fastigheter och anläggningar som ägs eller förvaltas av B. Med byggservice avses mindre ombyggnader och felavhjälpande underhåll/reparationer i form av snickeri och träarbete, takarbeten, betongarbete, murning, vis plattsättning samt plåtarbeten, ingen separat upphandling på plåtarbeten genomförs utan ingår i bygg.
Intern identifierare: 25/51
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 44230000 Byggnadssnickerier, 45210000 Byggnadsanläggning, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45262690 Renovering av byggnader, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Leverantörskvalificering
Intern identifierare: 1676436
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1676437