Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markarbeten, inkl. material
Referensnummer: 22/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ronneby kommun, AB Ronneby Industrifastigheter och AB Ronnebyhus behov av Markarbeten inkl material enligt upphandlingsdokumentet.
Allmänt
Ronneby kommun, AB Ronnebyhus och Ronneby Industrifastigheter AB inbjuder Er härmed att inkomma med anbud på Markarbeten, inkl. material i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Upphandlingen skall resultera i tecknande av ramavtal med en eller flera leverantörer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45233200 Diverse ytbehandling, 45236000 Markanläggning, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen