223633-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Angered: Ingenjörstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Olof Asklunds gata, VA-utbyggnad, projektering
Referensnummer: 21/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser projektering av omläggning, nybyggnad och spräckning av huvudledningar och servisledningar för VA, dricksvatten, spillvatten och dagvatten. Arbetet avser yta inom detaljplan ”Olof Asklunds gata” som är lokaliserad i Högsbo industriområde inom Göteborgs kommun.
Objektet avser i huvudsak projektering av följande:
1 VA-ledningar ca 2300 m rörgrav och 1000 meter spräckning av dricksvattenledning
2 Stråk med rörmagasin 1-2 st
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen